Depilace

                         Depilace cukrovou pastou

depilace po směru růstu chloupků
méně bolestivé a více účinné než horký vosk
vhodné i na jemné krátké chloupky v obličeji (2 – 3 mm)
delší účinek než u depilace horkým voskem, který přetrhá až 30% chloupků
vhodné na depilaci podpaží a intimních míst (5 - 10mm)

 

 

 

 

 

 

                               Něco více o sladké depilaci

 

Trocha historie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Depilace cukrovou pastou je nejstarší a 100 % přírodní forma depilace. První zmínky o této metodě depilace pocházejí již ze starověkého Egypta, Mezopotámie a z dob starého Řecka. Dodnes je nejrozšířenější metodou depilace např. mezi muslimskými ženami.
 
 

Výhody

 
Při  používání této metody depilace zjistíte, že dorůstající chloupky jsou mnohem řidší, jemnější a celkově se výrazně sníží jejich množství. Cukrová pasta nejen spolehlivě a šetrně odstraní chloupky, ale také odumřelé buňky z povrchu pokožky, čímž ji zanechá hladší, čistší a jemnější. Cukrová pasta  je směs pouze přírodních látek a proto je zcela vyloučena množnost jakýchkoliv vedlejších účinků či alergických reakcí. Metoda je vhodná pro ženy, muže a děti.

Délka účinku

 
Rychlost růstu a síla chloupků je samozřejmě u každého jiná a podle toho je třeba upravit individuální dobu mezi jednotlivými návštěvami. Obecně však lze říci, že účinek  je 3 – 5  týdnů. 

Aplikace

 
 Cukrová pasta se nahřeje na něco více než je teplota těla. Je bezpečná a nedráždivá i například pro oblasti tzv. metličkovitých žilek nebo křečových žil na nohou. Není třeba žádný aplikátor, pasta se aplikuje na pokožku rukou. Nepoužívají se žádné proužky látky. Výhodou je, že cukrová pasta se nelepí k pokožce (jako např. vosk) ale pouze k chloupkům. Rychlým strhnutím cukrové pasty – vždy ve směru růstu – se chloupky vytrhávají i s vlasovým kořínkem a ulpívají v cukrové pastě.

Čištění po aplikaci

 
Čištění pokožky po aplikaci je velmi snadné a hlavně beze zbytku. Provádí se pouze omytím vodou. Cukrová pasta se nikdy nelepí na živé buňky pokožky. Přilne pouze k chloupkům a odumřelým buňkám. Nikdy proto nemůže dojít k mechanickému podráždění pokožky. Tím je metoda vhodná např. při alergii, lupence ale také při cukrovce.

Bolestivost

 
Velkou výhodou je to, že chloupky se mohou odstraňovat ve směru jejich přirozeného růstu. Nedochází tak k jejich lámání či poškození. Odpadá tak z velké části bolest, podráždění pokožky a hlavně následné zarůstání poškozených chloupků (dobře známé bolestivé červené pupínky), běžně spojené např. s depilacemi voskem nebo holením žiletkou. Pokud jste se před ošetřením cukrovou pastou holili, první depilace může být bolestivá. Je to proto, že chloupky ve folikulu zesílily. Při opakovaných procedurách dojde k výraznému zeslábnutí a zřídnutí nových chloupků, což téměř odstraní bolestivost zákroku i podráždění pokožky.

Co dělat před procedurou

 
Vyhněte se použití jakéhokoliv krému, mléka nebo kosmetického přípravku na bázi oleje, jeden až dva dny před prováděním procedury. Tyto přípravky by mohly zabránit účinnosti cukrové pasty a ovlivnit tak výsledek depilace.

Co dělat po zákroku

 
Bezprostředně po ošetření se na pokožce mohou objevit drobné červené tečky, které po několika hodinách zmizí, nejpozději do druhého dne. Není to důvod ke znepokojení. Oblast zákroku můžete zklidnit přidáním ledového obkladu. V následujích 24 hodinách nepoužívejte parfémovanou tělovou kosmetiku. Po depilaci může být pokožka citlivá, proto se raději vyhněte slunečnímu záření, infračervené lampě, soláriu a peelingu.